Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1212C
ERJ-1GEF1212C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1212C
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1212C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1212C
QUANTITY
ERJ-1GEF1212C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1212C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1212C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1212C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1212C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1212C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1212C
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO247AC datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
2RU 3X16 1/2" D PANEL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .15W AB 10MSOP datasheet.pdf
LED COOL WHT CLEAR 3.2MM RND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1611 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf