Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1370C
ERJ-1GEF1370C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1370C
Brief Description
RES SMD 137 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1370C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1370C
QUANTITY
ERJ-1GEF1370C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1370C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1370C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1370C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1370C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1370C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1370C
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN 28-32AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX98302 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf