Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1401C
ERJ-1GEF1401C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1401C
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1401C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1401C
QUANTITY
ERJ-1GEF1401C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1401C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1401C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1401C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1401C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1401C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1401C
SW IND PB SQ AMBER LED DIFF CLR datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL DF62 ACCESSORY datasheet.pdf
PMR40 DIVIDER CLIP datasheet.pdf
CMX FEMALE CONNECTOR 55WAY ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS TO MALE 5POS datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf