Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1433C
ERJ-1GEF1433C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1433C
Brief Description
RES SMD 143K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1433C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1433C
QUANTITY
ERJ-1GEF1433C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1433C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1433C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1433C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1433C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1433C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1433C
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
AMMC RA PLG-PLG 1.13MM CBL 500MM datasheet.pdf