Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1650C
ERJ-1GEF1650C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1650C
Brief Description
RES SMD 165 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1650C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1650C
QUANTITY
ERJ-1GEF1650C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1650C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1650C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1650C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1650C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1650C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1650C
BOX CHASSIS ALUM UNPTD 8"L X 6"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.8A ES6 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 14.5"L X 12.72"W datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf