Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1871C
ERJ-1GEF1871C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1871C
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1871C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1871C
QUANTITY
ERJ-1GEF1871C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1871C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1871C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1871C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1871C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1871C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1871C
HOLDER BATTERY FOR 24.5MM CELL datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A 68POS 2-56 SCSI datasheet.pdf
VARISTOR 135V 125A 1210 datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR YELLOW PCMT datasheet.pdf