Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF23R2C
ERJ-1GEF23R2C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF23R2C
Brief Description
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF23R2C.pdf
Availability of ERJ-1GEF23R2C
QUANTITY
ERJ-1GEF23R2C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF23R2C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF23R2C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF23R2C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF23R2C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF23R2C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF23R2C
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE USB B-B MALE 5M 3.0 datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
12" I/O CABLE FOR CHEETAH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
TOS 48-60VAC/230VAC 0 1A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf