Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF23R7C
ERJ-1GEF23R7C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF23R7C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF23R7C.pdf
Availability of ERJ-1GEF23R7C
QUANTITY
ERJ-1GEF23R7C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF23R7C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF23R7C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF23R7C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF23R7C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF23R7C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF23R7C
SENSOR 15PSIA DO DUAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V 20% X6S 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 4POS PIN datasheet.pdf