Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF2430C
ERJ-1GEF2430C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF2430C
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF2430C.pdf
Availability of ERJ-1GEF2430C
QUANTITY
ERJ-1GEF2430C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF2430C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF2430C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF2430C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF2430C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF2430C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF2430C
CONN FFC VERT 5POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 40W datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 4GBPS 8WSON datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT 16POS SMD datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf