Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF2493C
ERJ-1GEF2493C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF2493C
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF2493C.pdf
Availability of ERJ-1GEF2493C
QUANTITY
ERJ-1GEF2493C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF2493C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF2493C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF2493C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF2493C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF2493C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF2493C
JUMPER-H2728TR/C2065S/H2728TR 8" datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTENNA PENTA BAND 150MM MMCX datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
72 MODII 2PC HDR DR SHRD, ROHS datasheet.pdf
VARISTOR 800A 31V 1812 datasheet.pdf