Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF27R0C
ERJ-1GEF27R0C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF27R0C
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF27R0C.pdf
Availability of ERJ-1GEF27R0C
QUANTITY
ERJ-1GEF27R0C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF27R0C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF27R0C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF27R0C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF27R0C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF27R0C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF27R0C
CLIP ALLIGTOR STEEL W/BARREL 10A datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.35A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR HEAD 50MM DIST .5M CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
FERR CHIP HC 31 OHM 1.5A 0603 datasheet.pdf
INSERTION BRIDGE 3POS GRAY datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf