Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF2800C
ERJ-1GEF2800C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF2800C
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF2800C.pdf
Availability of ERJ-1GEF2800C
QUANTITY
ERJ-1GEF2800C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF2800C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF2800C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF2800C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF2800C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF2800C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF2800C
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 11.05MM datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 200V RB-15 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 2W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf