Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF30R1C
ERJ-1GEF30R1C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF30R1C
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF30R1C.pdf
Availability of ERJ-1GEF30R1C
QUANTITY
ERJ-1GEF30R1C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF30R1C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF30R1C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF30R1C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF30R1C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF30R1C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF30R1C
IC SW BUS 24BIT FET 56-SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BATTERY PACK 2.4V 2450MAH NIMH datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 6" 2S CRS datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT, TP-TX/SSFX datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W PMDU datasheet.pdf
270F 500V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf