Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF3303C
ERJ-1GEF3303C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF3303C
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF3303C.pdf
Availability of ERJ-1GEF3303C
QUANTITY
ERJ-1GEF3303C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF3303C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF3303C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF3303C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF3303C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF3303C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF3303C
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
A22TK-2LL-02-K02 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 27.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf