Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF3402C
ERJ-1GEF3402C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF3402C
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF3402C.pdf
Availability of ERJ-1GEF3402C
QUANTITY
ERJ-1GEF3402C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF3402C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF3402C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF3402C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF3402C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF3402C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF3402C
CONN HDR VERT 17POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHL MOUNT PLATE DPS8 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET 250MA 4-SOP datasheet.pdf
CAP CER 8PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SCT3855EX 12.39" 8" EX111 R datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf