Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF3571C
ERJ-1GEF3571C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF3571C
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF3571C.pdf
Availability of ERJ-1GEF3571C
QUANTITY
ERJ-1GEF3571C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF3571C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF3571C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF3571C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF3571C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF3571C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF3571C
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC XLATOR LVTTL/CMOS-PECL 32LQFP datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf