Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF4640C
ERJ-1GEF4640C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF4640C
Brief Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF4640C.pdf
Availability of ERJ-1GEF4640C
QUANTITY
ERJ-1GEF4640C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF4640C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF4640C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF4640C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF4640C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF4640C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF4640C
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP MICA 7PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 170KHZ SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 12" 2A MED datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 256POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 25 PIN 18" RBW FLOAT datasheet.pdf