Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF48R7C
ERJ-1GEF48R7C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF48R7C
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF48R7C.pdf
Availability of ERJ-1GEF48R7C
QUANTITY
ERJ-1GEF48R7C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF48R7C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF48R7C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF48R7C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF48R7C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF48R7C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF48R7C
RECTIFIER BRIDGE 4A 800V GBU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN DUAL FEMALE-FEMALE 4POS 3' datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
39+39 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LASER DIODE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 18A 45V TO-220AC datasheet.pdf
RES 1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf