Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF5231C
ERJ-1GEF5231C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF5231C
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF5231C.pdf
Availability of ERJ-1GEF5231C
QUANTITY
ERJ-1GEF5231C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF5231C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF5231C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF5231C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF5231C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF5231C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF5231C
CONN ADAPT SMA JACK TO TNC JACK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOLDER BATTERY COIN 20MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.4A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 27POS SILVR SLDR datasheet.pdf