Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF5621C
ERJ-1GEF5621C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF5621C
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF5621C.pdf
Availability of ERJ-1GEF5621C
QUANTITY
ERJ-1GEF5621C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF5621C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF5621C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF5621C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF5621C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF5621C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF5621C
OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16SOIC datasheet.pdf
REMOTE CURRENT INDICATOR YELLOW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
TAPE POLYESTER BLUE 2"X10YDS datasheet.pdf
IC POE PSE PORT CTLR QUAD 40QFN datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 8PC datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.15A 504 MOHM datasheet.pdf
ANTENNA GPS CERAMIC 1.575GHZ datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
750TB SOCKET VERITCAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf