Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF6203C
ERJ-1GEF6203C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF6203C
Brief Description
RES SMD 620K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF6203C.pdf
Availability of ERJ-1GEF6203C
QUANTITY
ERJ-1GEF6203C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF6203C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF6203C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF6203C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF6203C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF6203C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF6203C
MOSFET N-CH 55V 80A TO-220 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10DL POS .125 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 6POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT STR PCB datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO-39 datasheet.pdf