Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF8251C
ERJ-1GEF8251C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF8251C
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF8251C.pdf
Availability of ERJ-1GEF8251C
QUANTITY
ERJ-1GEF8251C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF8251C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF8251C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF8251C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF8251C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF8251C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF8251C
HEAT SHRINK CLR 3/16" X 4' datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X7.44" datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD EFP 3UX4.55 FOR 4.5X6.5 PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
SL 5.08/18/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 640MA 480 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf