Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ104C
ERJ-1GEJ104C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ104C
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ104C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ104C
QUANTITY
ERJ-1GEJ104C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ104C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ104C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ104C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ104C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ104C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ104C
CONN RECEPT 9POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC UART CMOSS QUAD 68PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 25POS datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf