Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ225C
ERJ-1GEJ225C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ225C
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ225C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ225C
QUANTITY
ERJ-1GEJ225C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ225C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ225C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ225C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ225C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ225C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ225C
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB datasheet.pdf
IC RTC CLK/CAL SPI 14TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1.6KV 70A DO5 datasheet.pdf