Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ394C
ERJ-1GEJ394C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ394C
Brief Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ394C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ394C
QUANTITY
ERJ-1GEJ394C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ394C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ394C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ394C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ394C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ394C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ394C
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf