Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ624C
ERJ-1GEJ624C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ624C
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ624C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ624C
QUANTITY
ERJ-1GEJ624C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ624C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ624C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ624C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ624C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ624C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ624C
JUMPER-H1504TR/A3048L/X 10" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 520MA 550 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN F/OPTIC LOOPBACK SC MM datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 5W SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 360MA 2.27 OHM SMD datasheet.pdf
REPLACED BY JM60200-3CR datasheet.pdf
26500 12C 12#12 S BY RECP WC datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf