Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ8R2C
ERJ-1GEJ8R2C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ8R2C
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ8R2C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ8R2C
QUANTITY
ERJ-1GEJ8R2C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ8R2C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ8R2C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ8R2C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ8R2C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ8R2C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ8R2C
Crystal 16.3840MHz 50ppm 8pF 120 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
CONNECTOR HOOD WITH CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X32 S-GRADE 1M datasheet.pdf
CUTTER MAG DIAG 4" SM OV HD FF datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf