Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1023C
ERJ-1GNF1023C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1023C
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1023C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1023C
QUANTITY
ERJ-1GNF1023C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1023C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1023C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1023C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1023C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1023C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1023C
FIXED IND 3.9NH 280MA 800 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC40H/AE40G/ASC40H datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 9.84"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf