Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1133C
ERJ-1GNF1133C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1133C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1133C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1133C
QUANTITY
ERJ-1GNF1133C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1133C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1133C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1133C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1133C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1133C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1133C
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 13PS 2MM VERT W/LATCH datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 480V 185A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 449K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUSION 37MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf