Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1180C
ERJ-1GNF1180C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1180C
Brief Description
RES SMD 118 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1180C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1180C
QUANTITY
ERJ-1GNF1180C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1180C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1180C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1180C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1180C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1180C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1180C
CONDITIONER SIGNAL ANALOG 4-20MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 6CH 114DB 192KHZ 48LQFP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 16BIT 3ST 48TSSOP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf