Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1333C
ERJ-1GNF1333C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1333C
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1333C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1333C
QUANTITY
ERJ-1GNF1333C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1333C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1333C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1333C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1333C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1333C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1333C
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 7 1-1.4MM WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 477MA 527 MOHM datasheet.pdf
OSC CMEMS 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf