Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1431C
ERJ-1GNF1431C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1431C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1431C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1431C
QUANTITY
ERJ-1GNF1431C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1431C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1431C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1431C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1431C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1431C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1431C
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.75A TO252-5 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 8-MSOP datasheet.pdf
USB HUB 2.0 10-PORT USB TYPE A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 84A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf