Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF1432C
ERJ-1GNF1432C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF1432C
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF1432C.pdf
Availability of ERJ-1GNF1432C
QUANTITY
ERJ-1GNF1432C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF1432C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF1432C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF1432C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF1432C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF1432C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF1432C
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PNL MNT RCPT 2SKT PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
VARISTOR 324V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf