Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF2370C
ERJ-1GNF2370C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF2370C
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF2370C.pdf
Availability of ERJ-1GNF2370C
QUANTITY
ERJ-1GNF2370C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF2370C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF2370C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF2370C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF2370C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF2370C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF2370C
CONN PIN 24-26AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EE RST LO 8SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T10 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 10-MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 40W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf