Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF24R0C
ERJ-1GNF24R0C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF24R0C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF24R0C.pdf
Availability of ERJ-1GNF24R0C
QUANTITY
ERJ-1GNF24R0C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF24R0C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF24R0C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF24R0C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF24R0C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF24R0C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF24R0C
MIC COND ANALOG UNI -47DB datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 930MA 506 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 610MA 520 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT SKT datasheet.pdf