Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF2801C
ERJ-1GNF2801C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF2801C
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF2801C.pdf
Availability of ERJ-1GNF2801C
QUANTITY
ERJ-1GNF2801C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF2801C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF2801C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF2801C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF2801C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF2801C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF2801C
LED ORANGE CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 42POS GRAY datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
LIGHTING CONTROL PANEL 8 RELAY datasheet.pdf
OSC MEMS 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf