Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3160C
ERJ-1GNF3160C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3160C
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3160C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3160C
QUANTITY
ERJ-1GNF3160C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3160C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3160C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3160C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3160C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3160C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3160C
IC REG CTRLR DUAL OUT 8SOIC datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 23AWG 1000' datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
SAM4L XPLAINED PRO EVAL KIT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf
3.3 V Dual-Loop, 50 Mbps to 3.3 Gbps Laser Diode Driver IC datasheet.pdf