Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3323C
ERJ-1GNF3323C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3323C
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3323C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3323C
QUANTITY
ERJ-1GNF3323C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3323C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3323C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3323C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3323C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3323C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3323C
LEAD ASSY DOUBLE MOLDED END 20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2500UF 20% 55V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
TRIAC 800V 20A datasheet.pdf