Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3601C
ERJ-1GNF3601C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3601C
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3601C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3601C
QUANTITY
ERJ-1GNF3601C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3601C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3601C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3601C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3601C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3601C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3601C
DIP CABLE - HDM50S/AE50M/HDM50S datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SLIMLINE 4" RISE KNOB SET SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SX DIFF GAUGE 0 PSID TO 150 PSID datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 36.7A PPAK 8SO datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA 2CH 48TQFN datasheet.pdf
2.2UF 450V 10X16 85C RAD datasheet.pdf