Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF3923C
ERJ-1GNF3923C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF3923C
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF3923C.pdf
Availability of ERJ-1GNF3923C
QUANTITY
ERJ-1GNF3923C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF3923C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF3923C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF3923C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF3923C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF3923C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF3923C
IC PROM SER 1MBIT 3.3V 20-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT UP/DN CNTR 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 680UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE BLK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf