Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF6801C
ERJ-1GNF6801C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF6801C
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF6801C.pdf
Availability of ERJ-1GNF6801C
QUANTITY
ERJ-1GNF6801C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF6801C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF6801C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF6801C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF6801C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF6801C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF6801C
SENSOR TEMPERATURE I2C SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7000K 4SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.6A 27V DO35 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf