Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF6983C
ERJ-1GNF6983C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF6983C
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF6983C.pdf
Availability of ERJ-1GNF6983C
QUANTITY
ERJ-1GNF6983C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF6983C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF6983C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF6983C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF6983C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF6983C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF6983C
JUMPER-H2730TR/C2040N/X 2" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
IC BUFFER ZD/FANOUT 20-SSOP datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 135V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf