Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF9091C
ERJ-1GNF9091C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF9091C
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF9091C.pdf
Availability of ERJ-1GNF9091C
QUANTITY
ERJ-1GNF9091C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF9091C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF9091C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF9091C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF9091C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF9091C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF9091C
SCREWDRIVER SLOTTED 4.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED 0.800" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK DISCONNECT 8.2MM datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf