Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF9101C
ERJ-1GNF9101C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNF9101C
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNF9101C.pdf
Availability of ERJ-1GNF9101C
QUANTITY
ERJ-1GNF9101C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNF9101C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNF9101C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNF9101C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNF9101C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNF9101C Details Description
Related parts for ERJ-1GNF9101C
CONN PLUG 1POS WATERPROOF PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG WHITE 50' datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 24.414K OHM 1/2W 0.01% RAD datasheet.pdf
CAP CER 47UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf