Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ104C
ERJ-1GNJ104C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ104C
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ104C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ104C
QUANTITY
ERJ-1GNJ104C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ104C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ104C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ104C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ104C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ104C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ104C
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 14POS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf