Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ111C
ERJ-1GNJ111C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ111C
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ111C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ111C
QUANTITY
ERJ-1GNJ111C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ111C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ111C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ111C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ111C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ111C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ111C
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST YEL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
70=300/600V JUMPER (PKGD) datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DNJ ADAPTOR datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 657MA 425 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO216 datasheet.pdf