Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ390C
ERJ-1GNJ390C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ390C
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ390C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ390C
QUANTITY
ERJ-1GNJ390C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ390C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ390C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ390C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ390C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ390C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ390C
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A SCREW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 125MSPS DL 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SLD 5.08/26/90G 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf