Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ433C
ERJ-1GNJ433C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ433C
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ433C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ433C
QUANTITY
ERJ-1GNJ433C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ433C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ433C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ433C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ433C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ433C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ433C
BOX ABS GRAY 4.15"L X 2.4"W datasheet.pdf
CONN PIN .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
TRIAC 600V 16A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 114 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15W 12V 1.3A datasheet.pdf
IC HEX INVERTER UNBUFF 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf