Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ473C
ERJ-1GNJ473C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ473C
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ473C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ473C
QUANTITY
ERJ-1GNJ473C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ473C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ473C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ473C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ473C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ473C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ473C
CAP TANT 150UF 16V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-ECL QUAD 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 19POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT KEY FOR AML 27 KEY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UNIVERSAL CABLE SEAL PG 11 CABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf