Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ514C
ERJ-1GNJ514C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ514C
Brief Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ514C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ514C
QUANTITY
ERJ-1GNJ514C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ514C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ514C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ514C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ514C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ514C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ514C
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FEED-THRU TERM BLOCK 24-10 AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .050 SMD datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 1CH 8WSON datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT SCI T-H W/ PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SSOP TO 24DIP 0.6 datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID C-PFT SET 4+3P RJ datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 75W datasheet.pdf